Organization

Organization


General Chair

Toshiharu Taura (JAPAN)


Steering Committee

Alex Duffy (UK)
Udo Lindemann (GERMANY)
John Gero (USA)
Amaresh Chakrabarti (INDIA)
Yong Se Kim (KOREA)
Yukari Nagai (JAPAN)

International Programme Committee

Chair: Yukari Nagai (JAPAN)
Co-Chair: Amaresh Chakrabarti (INDIA)
Co-Chair: Yong Se Kim (KOREA)
Co-Chair: Yan Jin (USA)

Secretariat: Georgi V Georgiev (JAPAN)

Tomasz Arciszewski (USA)

Petra Badke-Schaub (NETHERLANDS) Herbert Birkhofer (GERMANY)
Lucienne Blessing (LUXEMBOURG)

Nathalie Bonnardel (FRANCE)

Carole Bouchard (FRANCE)

Jean-Francois Boujut (FRANCE) Nick Bryan-Kinns (UK) Linda Candy (AUSTRALIA)
Marco Cantamessa (ITALY) Hernan Casakin (ISRAEL) Lin-Lin Chen (TAIWAN)
Hoon Seok Choi (KOREA) Henri Christiaans (NETHERLANDS) John Clarkson (UK)
Nigel Cross (UK) Stephen J. Culley (UK) Andy Dong (AUSTRALIA)
Kees Dorst (AUSTRALIA) David Durling (UK) Claudia Eckert (UK)
Ernest Edmonds (AUSTRALIA) Elena Mulet Escrig (SPAIN) Gilles Fauconnier (USA)
Gerhard Fischer (USA) Ken Friedman (NORWAY) Haruyuki Fujii (JAPAN)
Shuichi Fukuda (JAPAN) Ashok Goel (USA) Gabriela Goldschmidt (ISRAEL)
Samuel Gomes (FRANCE) Mark D. Gross (USA) Ian Gwilt (AUSTRALIA)
Sean Hanna (UK) Armand Hatchuel (FRANCE) Noe Vargas Hernandez (USA)
Imre Horvath (NETHERLANDS) Tom Howard (UK) Jeff Kan (AUSTRALIA)
Takashi Kiriyama (JAPAN) Susumu Kunifuji (JAPAN) Pascal Le Masson (FRANCE)
Kun-Pyo Lee (KOREA) Ji-Hyun Lee (KOREA) Larry Leifer (USA)
Julie Linsey (USA) Joachim Lloveras (SPAIN) Mary Lou Maher (USA)
Dorian Marjanović (CROATIA) Tim McAloone (DENMARK) Ann McKenna (USA)
Chris McMahon (UK) Harald Meerkamm (GERMANY) Gavin Melles (AUSTRALIA)
Celine Mougenot (FRANCE) Tamotsu Murakami (JAPAN) Paul Murty (AUSTRALIA)
Kumiyo Nakakoji (JAPAN) Hideyuki Nakashima (JAPAN) Margareta Norell (SWEDEN)
Koichi Ohtomi (JAPAN) Rivka Oxman (ISRAEL) Vesna Popovic (AUSTRALIA)
Yoram Reich (ISRAEL) Norbert Roozenburg (NETHERLANDS) Pertti Saariluoma (FINLAND)
Filippo Salustri (CANADA) Keiichi Sato (USA) Jami Shah (USA)
Kristina Shea (GERMANY) Yoshiki Shimomura (JAPAN) Lily H. Shu (CANADA)
Steven Smith (USA) Ricardo Sosa (MEXICO) Masaki Suwa (JAPAN)
Masahiro Takatsuka (AUSTRALIA) Hsien-Hui Tang (TAIWAN) Barbara Tversky (USA)
Tom Ward (USA) Hideyoshi Yanagisawa (JAPAN) Yong Zeng (CANADA)

Local Committee

Eiko Yamamoto (JAPAN)
Akira Tsumaya (JAPAN)
Adam Acar Kitaoka (JAPAN)
Kaori Yamada (JAPAN)




Back to Home